Szkoła Języków Obcych EUROPA Jolanty Oczko prowadzi naukę języka angielskiego, niemieckiego oraz włoskiego w swoich oddziałach w Będzinie oraz w Przeczycach. Obecnie szkoła przyjmuje dzieci od 4 roku życia, uczymy również młodzież gimnazjalną, licealną, a także prowadzimy zajęcia grupowe oraz indywidualne dla osób dorosłych. Ponadto Szkoła prowadzi kursy Business English na terenie firm na Śląsku.

Szkoła Języków Obcych EUROPA zarządzana jest przez Jolantę Oczko, magistra filologii angielskiej, pedagoga z wieloletnim i bogatym doświadczeniem w nauczaniu języka, która prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne w Przeczycach, w Będzinie oraz kursy Business English dla pracowników firm. Kadra lektorów tej szkoły została starannie dobrana spośród nauczycieli filologii ze stopniem magisterskim lub licencjackim, ambitnych, entuzjastycznych oraz doświadczonych w kontakcie z żywym językiem.

Szkoła ma doświadczenie w prowadzeniu lekcji języka angielskiego dla dzieci w przedszkolach (m.in. w Publicznym Przedszkolu w Siewierzu, w przedszkolu w Nowej Wsi, w przedszkolach w Mierzęcicach).

Oprócz lekcji w samych oddziałach szkoły, lektorzy szkoły EUROPA prowadzili kursy językowe w wielu firmach na terenie Śląska, min. w firmach Electrolux, Kern-Liebers, Sewera w Katowicach, Ford Auto-Boss, oraz w bankach BPH i ING Bank Śląski oraz NBP w Katowicach.

Jolanta Oczko ma także kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu metodą Callana.

Szkoła prowadzi zajęcia z najlepszych podręczników polecanych przez metodyków nauczania języków wydawanych przez wydawnictwa takie jak Oxford University Press,Macmillan, Longman i Heinemann. Podręczniki te stanowią bazę metodyczną dla lektorów prowadzących zajęcia i pomagają uczyć praktycznego języka i umiejętności komunikacji. Jendocześnie na lekcjach dla młodzieży szkolnej lektorzy dodatkowo pomagają w przyswojeniu materiału przerabianego aktualnie w szkole.

Szkoła organizuje lekcje dla małych dzieci z doświadczonymi nauczycielami pracującymi z maluchami z wielkim entuzjazmem.

W szkole uczą się również dorośli, którym język potrzebny jest w pracy zawodowej lub podczas wyjazdów zagranicznych.

Szkoła przeprowadza regularnie testy sprawdzające (w tym testy weryfikacyjne przy naborze do szkoły), prowadzi ewidencję ocen i obecności.

Szkoła oferuje wyjaśnienia trudnych problemów gramatycznych w formie dodatkowych materiałów specjalnie przygotowywanych dla danej grupy językowej przez nauczycieli szkoły.

Ponadto uczniowie mają możliwość nauki słówek, pełnych zdań i ich wymowy z fiszek przygotowywanych na bieżąco przez nauczyciela.

Szkoła uczy samodzielności w korzystaniu ze słowników i podręczników do gramatyki, tak by uczniowie mogli samodzielnie radzić sobie w kontaktach z obcokrajowcami lub podczas pobytu za granicą.

W 2015 roku szkoła EUROPA zdobyła uprawnienia do przeprowadzania międzynarodowych egzaminów certyfikujących (TOEIC, TOEIC Bridge, TFI) z języka angielskiego, niemieckiego i francuskiego. Certyfikat wydała organizacja Educational Testing Service (ETS Global), która organizuje popularne testy językowe takie jak TOEIC czy TOEFL.

Certyfikat TOEFL cieszy się ogromną popularnością w Europie Zachodniej, Wielkiej Brytanii, w USA czy Kanadzie. Jest akceptowany w 130 krajach na całym świecie.Certyfikat jest również uznawany w Australii jako dokument ułatwiający uzyskanie wizy osobom chcącym studiować w tym kraju.

Iwona Olszówka

Elżbieta Pyrzyk